Jump to content

Ki̱si̱mat

Neet di̱ Swánga̱lyiatwuki
(Á̱ bwuak ndyo neet mi̱ vak Kisi̱mat)

Tyap

[jhyuk]
Ndong Ki̱si̱mat.

Nvak lyuut ghyang

[jhyuk]
  • Ka̱sa̱mat
  • Ka̱si̱mat
  • Ki̱ri̱mat

Yei

[jhyuk]
  • Za̱FBS: /kisɨmɑd/
  • A̱nwuat:
    Si̱sak nang á̱ ngyei "Kisi̱mat" a̱ni.

A̱lyoot

[jhyuk]

Ki̱si̱mat (á̱kpa Nkisi̱mat)

Sot swang a̱lyiat:
hu (á̱kpa na)
  1. Ki̱si̱mat hu hwa yet a̱tuk mam byin Yesu Kristi.
    • Foo nzi̱t ma̱ng a̱gwai a̱tuk mam Ki̱si̱mat na.
    • A na nat a̱mali mi̱ Ki̱si̱mat huni a, A̱na̱nyuk?
    • Kuzang Ki̱si̱mat hwa ba̱ ncong a̱mali.
    • Ya nkwan A bai ma̱ng Mman ang na a̱mali mi̱ Ki̱si̱mat huni

Vak yei ghyang

[jhyuk]
  • A̱tuk Mambyin A̱tyusan (Yesu ki̱ri̱sti)

Bwan di̱ lilyem ghyáng

[jhyuk]
Wukipedia nTyap byia̱ ati̱kut tazwa:
Wukipedia kcg